NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

Hledáte české herní servery? Víme kde.

[22.04.2016 - 23:15] :: kuma 

Pokud nevíte kde hledat české herní servery, tak řešení nabízí Game Server Search na adrese gametracker.com. Lze třídit podle hry, mapy, lokality apod. Chcete propagovat svůj vlastní herní server? Napište nám.

KMQuake II

[20.04.2016 - 23:32] :: kuma 

Tak nějak jsem se momentálně zasekl na engine, který silně vylepšuje grafiku Quake II. Poslední build vyšel před necelým rokem, ale kdyby se chtěl někdo přidat... tady jsou stránky KMQuake II.

Skvělý middleware SpeedTree stojí za modelem přírody ve filmech jako Star Wars VII: Síla se probouzí, Iron Man 3, nebo poslední Star Trek Into Darkness. Tohle fakt nepotřebuje žádný další komentář...

Co je to herní engine

[17.04.2016 - :] :: kuma 

V dnešním článku, kterým zahajuji velkou sérii článků o herních enginech si povíme, co vlastně pojem herní engine znamená. Více přímo v článku...

Game Dev Hub 7 už za týden v Praze

[14.04.2016 - 21:15] :: p2k 

Na dubnové setkání Game Dev Hub, které se koná v Praze 20. 4. 2016 přijali pozvání tvůrci světově úspěšných her Factorio a Space/Medieval Engineers. Pojďte si poslechnout, jak hry vznikaly, co je provázelo za strasti či úspěchy. A samozřejmě velký prostor bude věnován následné debatě a dotazům na autory.

Game Access 2016 se koná 15. - 16. 4. 2016 v Brně. Konference pod záštitou řady zkušených profesionálů z herního oboru přináší začínajícím i profesionálním vývojářům, programátorům, grafikům, designérům, skladatelům, manažerům i producentům her jedinečnou možnost, jak získat nové zkušenosti a navázat spoustu zajímavých kontaktů. Během konference k vám promluví řada známých herních vývojářů, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti a prozradí vám tajemství tvorby svých her od zcela prvních krůčků na počátku vývoje až po úplný konec v podobě samotného vydání hry a její komerční prezentace.

Docela mne baví poslední dobou číst na všech různých místech o skvělé a nově přicházející virtuální realitě, o jejímž největším problému se vlastně nemluví. Přitom pokud víte co hledat, najdete si informací o tomto nešvaru poměrně dost...

DOOM open beta - právě ke stažení

[12.04.2016 - 07:00] :: p2k 

Dnešním dnem nastala možnost stažení otevřené bety nové hry DOOM. Jděte do STEAMu, klikněte v obchodě na vyhledávací políčko, zadejte "DOOM Open Beta" a stáhněte do počítače. Jen připomínáme že otevřenou betu bude možnét hrát od 15.4. do 17.4. Přímý odkaz na je zde. Beta bude obsahovat dvě mapy, Heatwave a Infernal, a dva režimy, Team Deathmatch a Warpath, zcela nové zbraně a neotřelou zábavu.

DOOM Open Beta


Už nějaký čas se všichni setkáváme s fenoménem velmi úspěšných modifikací, jejichž autoři se s ohledem na úspěch rozhodli své dílo zpeněžit. Pojďme si odpovědět na otázky, proč, za kolik, jak to vzniklo, jak z toho profitovat?

Pryč jsou časy, kdy bylo potřeba oprášit starý stroj, nebo hloubat nad nastavením DosBoxu. Steam a jiné herní obchody nabízejí Duke Nukem 3D v modernějším kabátu (např. Megaton Edition) a co zůstalo, je možnost hrát původní mapy. Vytáhněme tedy z našeho českého archivu naše české mapy a vraťme se zpátky o pár let...

DOOM SnapMap

[08.04.2016 - 07:00] :: p2k 

DOOM SnapMap je editor map pro nového DOOMa, uchází se o přídomek výkonného a jednoduše ovladatelného herního editoru pro více herních systémů. Přináší takové výhody jako je společná tvorba mapy i úpravy herního systému. Herní mapu bude možno okamžitě hrát nebo ji zpřístupnit ihned online. Invence ve světě herních editorů je vyloženě nutná, takže uvidíme jak editor dopadne po praktické stránce. V každém případě nás čeká restart velké herní legendy. Již za 4 dny na vás čeká možnost stažení otevřené bety multiplayer akce nového DOOMa, kterou bude možno hrát od 15. do 17.4., takže nažhavte datové linky a neponechte nic náhodě.

Legendární mod They Hunger se vrací

[19.03.2016 - 14:36] :: kuma 

V kompletním remaku do Source Engine se vrací legendární modifikace They Hunger: Again. Včerejší vydaná verze 1.3 je ke stažení zde. Původní modifikace They Hunger pro Half-Life vznikla roku 1999 a jejím autorem byl Neil Manke. Nový remake má na svědomí team několika modderů, kteří na tomto díle stále pracují a vylepšují jej. Přesto, že poslední mapa Rockwell Town není ještě dokončena, není podle autorů důvod tuto modifikaci přehlížet, právě naopak! Modifikace je ozvučena hudbou od českého skladatele El D'Vir.

Graveyard

Numpty Physics, hra která vás nadchne

[14.03.2016 - 12:50] :: kuma 

Numpty Physics je bezesporu hra, která přináší opět nové prvky hratelnosti, tím je fakt, že v podstatě veškeré objekty ve hře modifikujete tak, abyste dosáhli určeného cíle. Nutí vás to přemýšlet. Stačí když umíte kreslit... trochu kreslit. Následujte.

NeoAxis 3D engine

[10.03.2016 - 22:10] :: kuma 

NeoAxis je univerzální prostředí pro tvorbu počítačových her, vizualizací, systémů pro virtuální realitu, apod. Dnes vyšlo v nové verzi 3.4, video je staršího data. Pilně se pracuje na přípravě verze 4 se spoustou vylepšení.

Aliens: The Ultimate Doom

[29.01.2016 - 06:48] :: p2k 

Totální konverze hry Doom přináší svět z filmu Aliens (Vetřelci) do herní podoby, tak jak si určitě zaslouží. Znovuzrozený zájem o herní série (po skvělém Alien: Isolation a ne příliš úspěšném Colonial Marines) dodává autorům modifikací energii své dílo dotáhnout do konce, na výsledek jejich práce se můžete podívat v následujícím videu. K dispozici máte oblíbený plamenomet, ruční pistoli, pulzní pušku, ale i smart gun a samozřejmě čekající hordy xenomorfů. V současnosti je k dispozici beta 0.8.

RTSL: Výběr roku 2015

[27.01.2016 - 18:03] :: kuma 

Web RTSL, který se věnuje převážně mapám a modifikacím kolem série Half-Life vybral všechny vítězné kousky ze svých loňských soutěží a je jich celkem 9. Jako takové ohlédnutí za rokem 2015 naprosto ideální. Přímý link na ModDB a RTSL. Jak vidno, Gordon Freeman ještě neřekl své poslední sbohem a dlouho ještě neřekne...

SuperPowers - další game maker

[21.01.2016 - 13:04] :: kuma 

Tohle mne zaujalo, tak sdílím.

Nové CS:S mapy

[20.01.2016 - 06:55] :: p2k 

Dinus přidal několik svých map do Counter Strike: Source, jeho celá tvorba je ke shlédnutí zde.

Just Cause 3 Multiplayer

[03.01.2016 - 22:38] :: p2k 

Pro všechny, kteří si oblíbili úžasnou multiplayer modifikaci JC2-MP pro Just Cause 2 je tu dobrá zpráva, JC3-MP pro nedávno vydanou hru Just Cause 3 je v přípravě také. Jak dokládá následující video i stránky jc-mp.com, autoři již na modifikaci pilně pracují.

Mod roku 2015 - finále grande

[31.12.2015 - 13:30] :: kuma 

Poslední den roku je tady a s ním vyhlášení nejlepších modifikací podle hlasování samotných hráčů a komunity. Dnes se nebudu přiliš rozepisovat, neboť večer oslav konce roku pro některé začíná již po probuzení, takže začneme hned od třetího místa, na kterém se umístila modifikace Mental Omega pro hru C&C: Yuri's Revenge, na druhém místě Rise of the Reds pro hru C&C Generals: Zero Hour a na vítězném prvním místě Edain Mod pro hru Battle for Middle-earth II: Rise of the Witch King. Vítězům gratulujeme a ty mody, které se umístily v těsném závěsu za elitou si můžete prohlédnout zde. Současně přeji do nadcházejícího roku celé komunitě levelmakerů a těch, kteří ze zajímají o česko-slovenskou mod scénu vše nejlepší do roku 2016.

Brutal Doom - návrat legendy v jiném kabátě

[28.12.2015 - 12:46] :: raoul 

Jak už někdo předeslal v diskuzi, patrně to někdo dříve nebo později zakáže. A než se tak stane, můžete hodnotit sami, zda autor svou práci odvedl dobře, či nikoliv. Svou šanci dostanete poslední den tohoto roku včetně tzv. Starter packu, který čítá 32 nových map s nevídaným realistickým prostředím a kontinuálním postupem - každá další mapa začíná tam, kde končí předchozí. Trailer můžete shlédnout po kliknutí na obrázek.


Tak už tu máme vyhlášení volby nejlepších připravovaných modifikací (tedy těch co jsou ve vývoji - ještě oficiálně nevydaných) z pohledu hlasující komunity hráčů. V podstatě je to takový výběr toho nejočekávanějšího. Mezi ty mody které nevyhrály ale je dobré je zmínit na čestných místech jsou Operation: Black Mesa což je předělávka Half Life: Opposing Force do Source engine, totální konverze s novým světem Enderal pro Skyrim a také Star Wars Ascendancy pro Sins of a Solar Empire: Rebellion.
Mezi první pětku nejočekávanějších modů se tedy umístily na pátém místě Dawn of the Reapers pro Sins of a Solar Empire, na čtvrtém místě Gunslinger Mod pro STALKER: Call of Pripyat která modernizuje arzenál, na třetím Ray of Hope pro STALKER: Call of Pripyat jež přináší online prvky a teamovou akci v zóně, na druhém místě Star Wars: Interregnum pro Sins of a Solar Empire: Rebellion a na prvním místě svět z Pána prstenů Total War: Rise of Mordor pro hru Total War: Atilla.
Celý článek si můžete prohlédnout také zde.

Steam - Vánoční potíže?

[26.12.2015 - 13:52] :: kuma 

Včera měl Steam docela vážné potíže, někde označované jako katastrofa s podezřením na hackerský útok. Podezření bylo ovšem brzy vyvráceno, také se podařilo vše dát dohromady a klient znovu běží. Šlo o to, že mnoho uživatelům se zobrazovaly úplně jiné účty, měnilo se výchozí nastavení jazyka, bylo vyžadováno ověření emailové adresy. V době kdy běží vánoční slevové šílenství je to pro Valve určitá ztráta. Jako vysvětlení Valve podalo, že šlo o chybu v jedné vrstvě konfigurace serveru, která nemohla způsobit žádné neautorizované akce někoho třetího, kdo měl zobrazen cizí profil. Budeme tedy Valve věřit. Máte nějaké osobní pecky, které by cenově stálo za to zakoupit, nebo které jste si už zakoupili? Podělte se v diskuzi!

JumpCraft - chci vytvořit hru

[24.12.2015 - 09:47] :: kuma 

Neumíte programovat? Nevadí, tahle ulítlá (aspoň pro mně) věcička, ehm. spíš návrhářský program jménem JumpCraft vám umožní bez znalosti jakéhokoliv programování vyrobit počítačovou hru.

Mod roku 2015 - výběr redakce

[23.12.2015 - 12:36] :: kuma 

Tak se už v redakci MODDB konečně shodli na nějakém tom pořadí, a my Vám jako první přinášíme přehled o tom jaké modifikace jsou nyní v kurzu. Jako první se představuje výběr redakce MODDB, poněvadž výsledky hlasování budou vydány až po 27.12.
Tento rok se oceňovalo redakcí v několika kategorií, z nichž nejzajíměvější je ocenění kreatvity za mod Fallout: Project Brazil pro hru Fallout: New Vegas a ocenění za vizualizaci pro mod Brutal Half-Life. (zvláštní jak po tisícovkách zombie /kde že loňské sněhy jsou/ si poslední dobou ujíždějí autoři na reálném ztvárnění masakru... zvláštní doba, už čekám články jak se to někde zakáže). No a pro mně oceněná další srdcová záležitost, kterou je Star Trek: Continuum Remastered pro hru HomeWorld: Remastered a nebo i Call Of Chernobyl pro hru S.T.A.L.K.E.R.
Z vítězně oceněné trojky jmenujme na třetím místě mod Mental Omega APYR pro Command & Conquer, na druhém místě mod Silent Hill: Alchemilla pro Half-Life 2 a jako vítězně oceněný redakcí MODDB pro tento rok je mod Star Wars - Bear Force II pro hru Mount & Blade: Warband.
Vítězům gratulujeme a s netrpělivostí čekáme na výsledky hlasování veřejnosti.

Mafia Titanic mod 8 let ve vývoji

[23.12.2015 - 07:08] :: kuma 

Jak se můžou modeři designersky vyřádit na enginu Mafie 1, která vyšla před více než 13 lety, můžete sami posoudit na přiloženém videu z modifikace Mafia Titanic mod. Tenhle stále nekončící vývoj (jak uznávají sami autoři) sice nepřinese kompletní repliku celé lodi (to by ani nebylo v lidských silách), nicméně to co bylo dosud vytvořeno vypadá opravdu skvěle.

Textury dřeva

[20.12.2015 - :] :: kuma 

Pro jednu svou mapu jsem potřeboval najít hodně HD textur dřeva zdarma. Je pravdou že jsem si je mohl vyrobit fotografováním v lese, nicméně s ohledem na to že na Internetu se válí spousta textur zdarma, rozhodl jsem se nějaké najít a také se s nimi podělit. Více v článku...

Nové modifikace na webu ceskemody.cz

[16.12.2015 - 20:24] :: p2k 

V čechách i na slovensku se stále rodí nové modifikace a mapy do počítačových her. Mezi nové záznamy patří připravovaná modifikace pro hru Chaser s názvem Freedom For Mars od známého autora Duke, který šíří povědomí o tvorbě map a modifikací v Chaser World Studiu 2000. Mezi dalšími novinkami se objevila zatím první z mnoha kvalitních multiplayer map s názvem Samota do Far Cry 2 (a navazujících) od autora BackPa, na jehož tvorbu budeme průběžně upozorňovat také. V neposlední řadě přidal Kuma (do své oblíbené OpenTTD sekce) mapu Česká republika, byť byla vydána již roku 2006 :) Mezi největší pecky, které nově spatřují světlo světa v čechách jsou bezesporu mapy do Portalu 2 od autora s přezdívkou Tuleby. Z jeho posledních specialit jmenujme mapu Pinball, která známou míčkovou hru Pinball velmi úspěšně konvertuje do designu a možností Portalu 2.

Mod roku 2015 - TOP 100

[11.12.2015 - 12:00] :: kuma 

Před pár hodinami jsme se po desetidenním hlasování dočkali výběru 100 nejlepších / nejoblíbenějších modifikací roku 2015. Ač se to bude zdát neuvěřitelné, modifikací je obrovské množství a probojovat se do TOP100 je už dnes skoro věcí precizního marketingu. Mezi očekávané letošní trháky, o kterých si myslím, že mají šance dostat se do první desítky, jsou Edain Mod [Battle for Middle Earth II], Brutal Doom [Doom], Ultimate Apocalypse Mod [Dawn Of War], A Clash of Kings (Game Of Thrones) [Mount & Blade]. Celý seznam TOP100 si můžete prohlédnout na této stránce, kde můžete také hlasovat. Napište nám do diskuze kterému modu nejvíc fandíte a který by měl tento rok vyhrát!

Unigine engine 2.1.1

[10.12.2015 - 23:56] :: p2k 

Engine Unigine použitý mimo jiné i v benchmarcích byl aktualizován na verzi 2.1.1. Engine si zakládá na realističnosti vizualizace a skvělém renderingu vegetace. Engine je placený, takže vůbec nevím, proč o něm zde píšeme. Ach ano... ty benchmarky.

 Vybíráme z CZ+SK tvorby:
BlueDream
Mafia
01.09.2003
Ride to Hell
Mafia
05.09.2013
Fallout: Yurop
Fallout
(v přípravě)
CZ Add-on
Baldur's Gate 2
(v přípravě)
Terorist Attack 1.2
Half Life 1
(v přípravě)
 Vytvářejte mapy a mody do her
    ve Valve Hammer Editoru:
Half-Life a CounterStrike 1.6:
Tutorialy a návody
Popis entit, Články k Half Life

Half-Life 2 a CounterStrike:Source:
Tutorialy a návody
Popis entit, Články k Half Life 2
KOMENTÁŘE:
15.08. ...entyty0912.. Korkonat her.. 

15.08. ...entyty0912.. Korkonat her.. 

01.04. děkuji vám.... Jozoo-anon 

02.01. presah max-anon 

19.12. Odpočet Raoul-anon 

17.12. Odpočet? Kuma-anon 

DISKUZE :
18.10. modifikace najlvin-anon.. 

19.06. youtube kanál.. Český dabi.. 

19.06. red alert 3 Český dabi.. 

22.07. 10kg weighted vest for.. 10kg weight.. 

23.06. lost world: source.. stalker a vl.. 

23.01. red alert 2 diky za pomoc.. 11xbox11-ano.. 
 30 nejčtenějších

 SPŘÁTELENÉ WEBY

UNREAL EDITOR modifikace hl1 hlzone.czechgamer.com eComStation.cz mafia.gamecentral.cz lloscity2011.8u.cz Steam World Web s informacemi o herní sérii Far Cry

Není zde vaše ikonka?
Neváhejte a kontaktujte nás.

 REDAKCE
:: REDAKCE WEBU ::
Web ceskemody.cz je centrum pro všechny, kteří v čechách a na slovensku chtějí dělat dobré hry. Modifikace jsou dnes prakticky jedinou možností, jak tvořit technologicky nezaostalé hry, bez vysokých investic. Neomezujeme se, ale jen na modifikace, zajímají nás i hry na vlastní technologii, stejně tak mezinárodní projekty s českou či slovenskou účastí. Dále se snažíme přinášet novinky o zásadních celosvětových událostech a věnovat se rozborům herních trendů, herního designu a programování. Web má stálé aktivní redaktory a komunitu, která si vzájemně pomáhá. V současnosti nabízíme nejrozsáhlejší přehled českých a slovenských herních map a modifikací s recenzemi a možností stažení. Historie webu sahá až do roku 2000, kdy byly tyto stránky založeny.

 NÁVŠTĚVNOST WEBU
 VÝMĚNNÁ KAMPAŇ
Podpořte náš web a umístěte jeden z bannerů na vašich stránkách.


www.ceskemody.cz
 Další odkazy

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.02042 sec. |