NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY


Konečně jsme se dočkali další české modifikace pro engine Half-Life: Episode II. Jak vidno, tento zdánlivě obstarožní engine dosud neřekl své sbohem, takže kromě množství multiplayer map od autora DinusSaurus zde máme také jednu novou českou (vlastně slezskou) modifikaci s názvem Troubles In Silesia Country.

Resumé

[19.07.2018 - 20:40] :: p2k 

Svět se mění a my s ním. Je tady resumé.

Je to dvacet let zpět, kdy se velmi dynamicky začal rozvíjet svět modifikování počítačových her, i díky legendám jako Quake a následně Half-Life a dalších her běžících na podobných 3D herních enginech.

Proto tehdy vznikl i tento web.

Rozvíjel se a komunita kolem něj dokázala vytvořit pospolitý svět z něhož by měl radost i učitel národů J. A. Komenský - byla to doslova škola "hrou". Smyslem bylo hrát hru a poté tvořit nový obsah a ten testovat a ladit chyby a současně se učit a nabývat zkušeností z široké škály oborů. Modder se musel naučit práci s grafikou, práci s 3D modely a prostorem, práci se zvuky a hudbou, v mnohých případech i práci s kamerou, osvětlením a bez základů programování se to také neobešlo. Zkrátka tvorba modifikací počítačových her dokázala v lidech probudit nevídanou kreativitu, jejíž výsledky (české a slovenské) můžete najít na tomto webu v sekci MODIFIKACE.

Z českých a slovenských webů, různě vznikajících a zanikajících, zbyl už pouze náš www.ceskemody.cz. Ze zahraničních je nejznámější MODDB, databáze modifikací jak vydaných, tak ohlášených, ale i nikdy nevydaných a zapomenutých. Stejně jako u nás, ale v globálním měřítku.

Modifikování počítačových her byl časově zdlouhavý proces. Jak jsem uvedl výše, modder musel (pokud pracoval sám) obsáhnout velkou řádku zkušeností a vědomostí z různých oborů. To bylo samozřejmě i výhodou pro ty, kteří pak hledali práci v českém i zahraničním herním průmyslu, kde se díky těmto zkušenostem a obecném přehledu rychle uchytili, protože uměli podchytit tvorbu hry v podstatě z jakéhokoliv úhlu pohledu. Měli prostě těžce odpracovanou zkušenost. Podotýkám že zdarma, všechny modifikace co vznikly byly tvořeny bez nároku na honorář a ve volném čase.

Svět československých modifikací přinesl ve své době skvělé časy, vše bylo poplatné své době. Dnes už je vše jinak. Jsou jiné hry, jiný způsob jak pro ně tvořit komunitní obsah, jiný způsob prezentace zkušeností. Obor počítačových her je přesycen nejen nepřeberným množstvím her, ze kterých jde vybírat, ale také obrovským množstvím souvisejících, dříve neexistujících lákadel. Výsledkem je, že původně tvořivý člověk neví, čemu se má věnovat nejdřív, případně rezignuje v pasivního konzumenta audio-video obsahu aniž by zauvažoval do čeho se pustit. Uvidíme, co přinese budoucnost.

Chtěl bych tímto všem dosavadním i bývalým autorům a tvůrcům modifikací poděkovat za jejich aktivitu, a jejich nezpochybnitelný přínos této československé komunitě. Budu hledat nějaký směr, kam by se měl tento web v budoucnu vydat. Máte-li nějaký námět, hoďte mi ho do komentářů nebo do emailu.

P2K

PinWheel Arts: Anomalous Materials

[13.07.2018 - 22:15] :: kuma 

Blbej Den Director's Cut

[25.01.2018 - 00:50] :: p2k 

Nostalgie a návrat k legendám pokračují aktualizovanou verzí modifikace Blbej Den, aneb Blbej Den Director's Cut, k nalezení i na stránce autora http://karyk.cz/sw.html

Modifikace pro starý dobrý Wolf 3D

[16.02.2017 - 07:00] :: kuma 

Vznikl nový mod pro starého dobrého Wolfensteina 3D s názvem Atomprojekt. Nemusíte z pod skříně vytahovat starou 286ku, běží naštěstí na současném železe.

Pár let vyvíjený mod pro hru Company of Heroes má svéprvní alfa gameplay video. bohužel chybí zvuk, ale snad se do příště autor poučí.

10 let Mafia Titanic mod

[15.10.2016 - 23:50] :: p2k 

Již 10 let je ve vývoji Mafia Titanic Mod. Postup v tvorbě můžete omrknout na tomto videu. Autoři se nevzdávají, právě naopak.

JackHammer nová verze

[14.09.2016 - 14:31] :: kuma 

Tak nám vydali novou verzi JackHammer 1.1.1064, kde je opraveno spoustu bugů, přídány nové funkce např. podpora pro HEXEN 2, práce s kamerou, přírůstkové ukládání map (verzování), import/export formátu VMF a další.

Po 13 letech jsem oprášil zdrojové mapy modifikace Force of Evil pro hru Half-Life, opravil pro běh v aktuální Steam verzi, provedl pár vizuálních změn, zkompiloval a natočil video. V současné době Let's Play je toto video má pomyslná závěrečná tečka za touto legendou. Zaměřením je tato modifikace určena převážně českému hráčskému publiku, neboť Temelín je neustále ožehavé téma a český tajný agent typu 007, je (stejně jako Gordon Freeman) připraven vyrazit do akce kdykoliv. Pohodlně se usaďte, Force of Evil je tu naposled. Video sdílejte.

GOG dává zdarma System Shock 2

[09.06.2016 - 07:40] :: kuma 

Ještě třicet hodin máte na to získat System Shock 2 zdarma od GOGu v rámci aktuálně běžících slevových akcí Summer Sale 2016. Podmínkou je stažení hry přes aktualizovanou verzi GOG klienta. Tažení GOGu proti STEAMu pokračuje, a přiznejme si, že STEAM konkurenci opravdu potřebuje jako sůl. Praktiky ohledně zdražování titulů před slevovými akcemi už musí bít do očí (a do peněženky) každého, kdo na Steamu nakupuje. GOG děkujeme, jen tak dále :)

Duke Forces

[09.05.2016 - 18:52] :: kuma 

Rychle stahujte než to zakážou :) Duke Forces.

CounterStrike 1.6 na Androidu? Proč ne!

[27.04.2016 - 07:00] :: kuma 

V redakci se občas vracíme ke starším enginům a jedním docela příjemným faktem je, že engine Xash 3D, (od základů naprogramovaný engine kompatibilní s GoldSrc) o kterém připravuji nový článek, stojí v pozadí projektu androidího portu CSka, který nedávno spatřil světlo světa ve verzi 1.0. Autoři slibují kompatibilitu blízké 100%, no jen to ovládání mi podle videa přišlo takové kostrbaté. Ke stažení ZDE.


Jak si vede nová verze editoru JackHammer? Dá se považovat za plnohodnotnou náhradu Valve Hammer Editoru? Vše o tomto tématu přiblíží následující článek...

Kouzla s portálem

[24.04.2016 - 10:57] :: kuma 

Už vás někdy napadlo, co se stane když se přiblíží oba portály blízko sebe? A co když mezi nimi bude nějaký předmět nebo i hráč? Na tuto otázku našel odpověď vývojář Niborious ve své mapě.

Příprava na profesi 3D animátora

[23.04.2016 - 10:50] :: p2k 

Pokud vás zajímá obor 3D animace a chtěli byste se stát profesionálním 3D animátorem, doporučuji k přečtení dokument od Jakuba Krompolce, který se do podrobna věnuje dané problematice, a dokonce vám i poradí, jaké kurzy a školy by vás mohly zajímat. Dokument je sice staršího data vydání, autor jej však průběžně aktualizuje a drtivá většina uváděných informací platí i dnes.
 Vybíráme z CZ+SK tvorby:
cs_kofola
Counter Strike
13.12.2006
Red Hook
Blitzkrieg
28.11.2005
Humpolec Předměstí
Far Cry 2
31.03.2009
Mars mod 3.0 New Wave
Far Cry
(v přípravě)
Return
Half Life 1
24.09.2009
 Vytvářejte mapy a mody do her
    ve Valve Hammer Editoru:
Half-Life a CounterStrike 1.6:
Tutorialy a návody
Popis entit, Články k Half Life

Half-Life 2 a CounterStrike:Source:
Tutorialy a návody
Popis entit, Články k Half Life 2
KOMENTÁŘE:
15.08. ...entyty0912.. Korkonat her.. 

15.08. ...entyty0912.. Korkonat her.. 

01.04. děkuji vám.... Jozoo-anon 

02.01. presah max-anon 

19.12. Odpočet Raoul-anon 

17.12. Odpočet? Kuma-anon 

DISKUZE :
18.10. modifikace najlvin-anon.. 

19.06. youtube kanál.. Český dabi.. 

19.06. red alert 3 Český dabi.. 

22.07. 10kg weighted vest for.. 10kg weight.. 

23.06. lost world: source.. stalker a vl.. 

23.01. red alert 2 diky za pomoc.. 11xbox11-ano.. 
 30 nejčtenějších

 SPŘÁTELENÉ WEBY

UNREAL EDITOR modifikace hl1 hlzone.czechgamer.com eComStation.cz mafia.gamecentral.cz lloscity2011.8u.cz Steam World Web s informacemi o herní sérii Far Cry

Není zde vaše ikonka?
Neváhejte a kontaktujte nás.

 REDAKCE
:: REDAKCE WEBU ::
Web ceskemody.cz je centrum pro všechny, kteří v čechách a na slovensku chtějí dělat dobré hry. Modifikace jsou dnes prakticky jedinou možností, jak tvořit technologicky nezaostalé hry, bez vysokých investic. Neomezujeme se, ale jen na modifikace, zajímají nás i hry na vlastní technologii, stejně tak mezinárodní projekty s českou či slovenskou účastí. Dále se snažíme přinášet novinky o zásadních celosvětových událostech a věnovat se rozborům herních trendů, herního designu a programování. Web má stálé aktivní redaktory a komunitu, která si vzájemně pomáhá. V současnosti nabízíme nejrozsáhlejší přehled českých a slovenských herních map a modifikací s recenzemi a možností stažení. Historie webu sahá až do roku 2000, kdy byly tyto stránky založeny.

 NÁVŠTĚVNOST WEBU
 VÝMĚNNÁ KAMPAŇ
Podpořte náš web a umístěte jeden z bannerů na vašich stránkách.


www.ceskemody.cz
 Další odkazy

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.01411 sec. |