NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

TUTORIALY, NÁVODY, PŘÍKLADY, CHEATY

Zde nabízíme pomocné informace při tvorbě map a modifikací do počítačových her - tutorialy psané nebo videotutorialy, podrobné návody i cheaty. Celkem je zde 115 materiálů.

Hra:
  Seřadit dle: Názvu▼  Vydání▼

Jak vytvořit krev (decals)

Rubrika: Half-Life & Counter Strike  
Vložil: pkoten,  zobrazeno: 44476x

Návod je určen pro editor Valve Hammer Editor. Hry Half-Life, CounterStrike 1.6Valve Hammer Editor: Jak vytvořit krev (decals)Pokud chcete mít vaši mapu více atmosférickou, přidávejte do ní (podle dějové linie) mrtvoly. Navodí to dojem, že se tam skutečně něco stalo. Mrtvola bez krve je však jako tělo bez duše, takže si nyní povíme jak na to.

1) Vytvořte si osvětlenou místnost.

2) Ujistěte se, že máte načten soubor s texturami "decals.wad". Pokud ne, klikněte na "Tools" > "Options" > Záložka "Textures". Zde zvolte "Add" (Přidat) a vyberte soubor decals.wad (nachází se v adresáři "Half-Life/Valve/"). Vyberte si zobrazení textur pouze tohoto souboru a můžete vybírat.

3) Jakmile máte vybráno, aktivujte nástroj "Apply decals", který vám umožní tyto "nálepky" nanášet. Pokud levým tlačítkem kliknete na jakýkoliv brush, zobrazí se na místě "nalepení" vámi zvolený decal. Nezalekněte se černobílého obrázku, všechny decals mají svoje přednastavené barvy a bílé pozadí se ve hře nezobrazuje. Také se nebojte přílišné tloušťky decals, je to opět pouze pro znázornění. V samotné hře jsou decals naprosto u zdi.

4) To je vše.

Jak jste si určitě všimli, mezi decals se nenachází jen krev, ale i spousta jiných textur, např. čísla či praskliny.

Příkladová mapa ke stažení ZDE:

Pavel Koten ml.
 DISKUZE -- 0

Nadpis: 
Přezdívka/nick: 
Text příspěvku: 
(pouze holý text)
Napiš cifrou deset:
 Poslední vydané tutorialy
02.03.2016  Alien:Isolation  od: kuma
02.01.2016  Shadow Warrior  od: p2k
18.12.2015  Obecné tém  od: kuma
10.12.2015  Alien:Isolation  od: p2k
27.11.2015  CHSR  od: Duke

 Přehled návodů pref. n/a

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.02962 sec. |