NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

TUTORIALY, NÁVODY, PŘÍKLADY, CHEATY

Zde nabízíme pomocné informace při tvorbě map a modifikací do počítačových her - tutorialy psané nebo videotutorialy, podrobné návody i cheaty. Celkem je zde 115 materiálů.

Hra:
  Seřadit dle: Názvu▼  Vydání▼

Jak vytvořit efekt kužele světla

Rubrika: Half-Life & Counter Strike  
Vložil: pkoten,  zobrazeno: 43072x

Návod je určen pro editor Valve Hammer Editor. Hry Half-Life, CounterStrike 1.6Valve Hammer Editor: Jak vytvořit efekt kužele světla


Určitě byste uvítali, kdyby vaše světlo dokázalo vrhat kužel světla tak, jak svítí. Používá se k tomu entita func_illusionary a textura FADE nebo FADE2. Nepracuje se však s kuželem (v případě zářivek) a ani se nevytváří závislost kužele na množství světla.

1) Vytvořte si osvětlenou místnost. Jako světlo vyberte zářivku (např. textura +0~LIGHT2A), můžete však vybrat i světlo jednobodové (např. textura EMERGLIGHT).

2) Nyní vytvořte brush 128 bodů vysoký (na šířce nezáleží) a potáhněte ho texturou FADE. Dbejte však na to, aby tmavší strana textury byla úplně dole a světlejší zase úplně nahoře, jinak těžko dosáhnete požadovaného efektu.

3) Teď z brushe potřebujeme vymodelovat oblast působení světla, k čemuž použijeme "Vertex Tool". Práce s ním je náročnější, ale po chvilce zkoušení na to přijdete. Jedná se o to, že se brush rozdělí na jednotlivé body, které jsou barevně označeny. Rohové body jsou bílé, středové body jsou žluté. Horní rohové body tedy natáhněte k zářivce, dolní rohové body si zvolte libovolně (avšak rovnoměrně!) dál od zářivky. Rozhodně se podívejte na příkladovou mapu.

4) Poslední fází je vytvoření entity func_illusionary, kterou bude náš vymodelovaný brush. Nastavte entitu takto:

Render Mode = Additive (způsob renderování)
FX Amount = 100 (průhlednost)
5) Opět už jenom kompilace a radost :-) Příkladová mapa ke stažení ZDE:

Pavel Koten ml.
 DISKUZE -- 0

Nadpis: 
Přezdívka/nick: 
Text příspěvku: 
(pouze holý text)
Napiš cifrou deset:
 Poslední vydané tutorialy
02.03.2016  Alien:Isolation  od: kuma
02.01.2016  Shadow Warrior  od: p2k
18.12.2015  Obecné tém  od: kuma
10.12.2015  Alien:Isolation  od: p2k
27.11.2015  CHSR  od: Duke

 Přehled návodů pref. n/a

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.022 sec. |