NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

PŘEHLED ENTIT

Entity jsou objekty, které se vkládají do herních map (např. zbraň, hráč, dveře, zvuky, tlačítka, světlo). Chování entity je definováno parametry a nastavením. Celkem je zde 196 entit.

Hra:
  Řazení entit: Dle názvu▲ 

multisource

<<<   >>>  Rubrika: HL1  
Vložil: p2k,  dne: 01.01.2000,  zobrazeno: 6686x

Multisource

Co je to
Jednoduše simuluje matematickou funkci AND. Musí být zapnuto několik entit zároveň, aby entita multisource byla přepnuta v poloze ON a aby šly například otevřít dveře. (to znamená že pokud do master kolonky u func_door vepíšeme jméno entity multisource, bude otevírání dveří závislé na poloze multisource - entita door bude propojena s entitou multisource, která jí bude nadřazená. Pokud bude OFF, dveře se neotevřou.

  • Name (targetname) - jméno entity
  • Target (target) - (níže)
  • Global State Master (globalstate) - Hodnoty globálních proměnných   (nastavuje se přes  env_global) to může být použito při kontrole stavu multisource.

Target - jak na to
Target (target) nastavuje zvláštní případ trigger_relay. Následující příklad -

    Naoř.  máte zvuk který chcete přehrávat jen tehdy, když jsou stisknuta čtyři tlačítka. Jestli se jakékoli z tlačítek   vrátí  do nestisknutého stavu, zvuk přestane hrát.

  • použití multisource je jednoduché.Vytvoříš tlačítka a všechny jejich cíle (target) boudou entita multisource. Target Multisource bude právě ten zmiňovaný zvuk ambient_generic. Nyní kdykoliv budou aktivní všechny tlačítka, bude aktivní i multisource.

Příkladové mapy


 DISKUZE -- 0

Nadpis: 
Přezdívka/nick: 
Text příspěvku: 
(pouze holý text)
Napiš cifrou deset:
 Poslední vydané entity
05.06.2010  HL1  od: p2k
11.08.2009  HL2  od: mirra
11.04.2009  HL1  od: Vocko
01.12.2008  HL1  od: p2k
01.05.2008  HL2  od: BigManik
 Přehled entit prefer. n/a

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.01784 sec. |