NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

PŘEHLED ENTIT

Entity jsou objekty, které se vkládají do herních map (např. zbraň, hráč, dveře, zvuky, tlačítka, světlo). Chování entity je definováno parametry a nastavením. Celkem je zde 196 entit.

Hra:
  Řazení entit: Dle názvu▲ 

trigger_changelevel

<<<   >>>  Rubrika: HL1  
Vložil: p2k,  dne: 01.01.2000,  zobrazeno: 6083x

Trigger_changelevel

Co to je?
Entita trigger_changelevel vám dovolí vytvořit přechod z jedné mapy do druhé (umístí hráče v nové mapě).

    Poznámka: Když testuješ propojení map, je důležité nespouštět mapy z Worldcraftu nebo nějakého jiného kompilátoru / zaváděcího programu.Je nutno spustit HalfLife příkazovou řádku přes kterou spustíš mapu napsáním map <jméno_mapy>. Jinak se při průchodu do další mapy zobrazíš volně v prostoru mimo mapu. Jestli nevíš jak zpřístupnit konzolu, spouští se příkazem v příkazové řádce hl.exe -console .

    Pokud máš dvě mapy spojené loadingem, musíš je obě zkompilovat, pak spustit Half-Life, konzoli a v ní loadnout první mapu. Přejdi z této mapy do druhé a možná se objevíš jinde, ale to nevadí. Pak loadni druhou mapu a přejdi do první. Teď se možná taky neobjevíš správně, ale při opětném návratu do původní mapy už se zobrazíš správně.
    Tento problém je zřejmě způsoben tím, že halflife si při přechodech ukládá nějaké informace, takže při prvním spůštění tyto nejsou aktivovány, proto je nutné provést takový postup.

 

Podobně
info_landmark, trigger_transition

 

Mapa pro příklad

  • change1.zip - pozor, obsahuje dvě mapy (change1a.map a change1b.map), je nutné obě zkompilovat před tím, než jednu z nich spustíme ve hře.

 DISKUZE -- 0

Nadpis: 
Přezdívka/nick: 
Text příspěvku: 
(pouze holý text)
Napiš cifrou deset:
 Poslední vydané entity
05.06.2010  HL1  od: p2k
11.08.2009  HL2  od: mirra
11.04.2009  HL1  od: Vocko
01.12.2008  HL1  od: p2k
01.05.2008  HL2  od: BigManik
 Přehled entit prefer. n/a

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.01862 sec. |