NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

PŘEHLED ENTIT

Entity jsou objekty, které se vkládají do herních map (např. zbraň, hráč, dveře, zvuky, tlačítka, světlo). Chování entity je definováno parametry a nastavením. Celkem je zde 196 entit.

Hra:
  Řazení entit: Dle názvu▲ 

trigger_teleport

<<<   >>>  Rubrika: HL1  
Vložil: p2k,  dne: 01.01.2000,  zobrazeno: 6098x

Trigger_teleport

Co to je?
Entita, kterou můžeme přidělit libovolnému objektu. Při aktivaci teleportuje hráče na jiné, předem specifikované místo s entitou info_teleport_destination.

Jsou dva způsoby jan na to: jednoduchý a složitější.
Vytvoř entitu info_teleport_destination, umísti ji tam, kam chceš aby se hráč teleportoval. Této entitě přiděl jméno v položce  targetname, pro příklad t1_dest. Nyní vytvoř  trigger_teleport a nastav jako cílovou entitu v položce targer t1_dest - což je jméno cílové entity, kterou jsme vytvořili předtím.

Komplikovanější verze je, když potřebujeme aby teleport fungoval jen někdy, čili aby byl případně spínatelný.

  1. Zaprvé vytvoř trigger_teleport a info_teleport_destination jak v předchozím příkladě.
  2. Dál vytvoř entitu  multisource, pojmenuj ji v  targetname jako t1_master. Ve vlastnostech (properties) entity trigger_teleport,v políčku Master, taky zadej jméno t1_master. To způsobí, že teleport bude nefunkční do té doby, než bude aktivován - zapnut. Když se aktivuje poprvé - teleport se zapne, když podruhé, tak se opět vypne, atd.
  3. Vytvoř entitu multi_manager a zadej targetname jméno  t1_trigger. Přepni se z módu smartedit. Přidej položku t1_master s hodnotou 0, a druhou položku t1_master s hodnotou 0.1.
  4. Vytvoř tlačítko -  trigger pro spouštění entity multi_manager (cílové jméno bude samozřejmě t1_trigger). Pro příklad, mužeš použít entitu  func_button a do položky target zadášt t1_trigger. Když bude button stisknut, multi_manager aktivuje teleport, pokud ho stiskneš opět, teleport se deaktivuje.
  5. Dva teleporty používají dva způsoby výše uvedené.

Podobně
info_teleport_destination

Mapa pro příklad


 DISKUZE -- 0

Nadpis: 
Přezdívka/nick: 
Text příspěvku: 
(pouze holý text)
Napiš cifrou deset:
 Poslední vydané entity
05.06.2010  HL1  od: p2k
11.08.2009  HL2  od: mirra
11.04.2009  HL1  od: Vocko
01.12.2008  HL1  od: p2k
01.05.2008  HL2  od: BigManik
 Přehled entit prefer. n/a

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.01775 sec. |